Yazılarımız

Özdilek’ten Büyük Rezalet!

30 Aralık 2014

Özdilek markası, 2015 takviminde ortaokul öğrencisinin çizdiği bir resmi yayınladı. Resimde ne mi var?
Çarfaflı kadınlar demir parmaklıklar arkasında, açık bir kız da önlerinde… “Evet artık bu saçmalıklar (!) yok daha özgür daha çağdaş(!) bir Türkiye için!!” der gibi…
Kendi değerlerinden bu kadar uzak ve utanan bir millet var mıdır başka acaba?!
Çarfaşlı annelerimiz olmasaydı bu ülke bilmem ne gavurun elinde olacaktı. Kendi değerlerine fransızlaşmış bu insanlara Fransaya gidip yaşamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu topraklar bizim ve bu toprakların çocukları Müslüman. Bu da böyle biline!

Bu duygularla  Özdilek Müşteri Temsilcisine 5. aramamda ulaştım. Hatlar yoğun olduğu için ulaşmam zor oldu ama bu sözleri söylemek için yılmadan aramaya devam ettim (Bu numara: 444 44 16)
Müşteri temsilcisi bayana şikayette bulunmak istediğimi ve not almasını gerektiğini söyledim. Kendisi bu söylediklerimi not aldı:
“Özdilek 2015 Takviminde ortaokul öğrencisinin çizmiş olduğu bir resim var. Bunu şikayet etmek istiyorum. Bu benim dini değerlerime hakaret ediyor. Siz dini İslam olan bir topluma satış yapıyorsunuz. Sizden alışveriş yapanlar Müslümanlar. Fransız veya İngiliz değiller. Bu dinin değerlerine hakaret ve saygısızlıktır. Ben örtülü bir bayanım, daha önce sizden alışveriş yapıyordum fakat bu saygısızlıktan dolayı boykot ediyorum. Bunu da belirtirseniz yetkililere sevinirim.”

Temsilci teşekkür edip ileteceğini söyledi. İletir mi bilmiyorum ama bu olaya tepkisiz kalamazdım.
Siz de lütfen tepkinizi telefondan veya sosyal ağlardan belirtin.
(Örtülü birisi olmasanız dahi bu saygısızlık kişilere değil İslam dinine yapılmıştır. Lütfen bu konuda duyarlı olup sizlerde tepkinizi belirtin.)

Telefon Numaraları: 444 44 16
Facebook: https://www.facebook.com/ozdilek

Bunları da Okuyabilirsiniz

6 Yorumlar

 • Reply Gurretiayn Kafkasya 2 Ocak 2015 at 13:00

  Selamün aleyküm… Yazıyı gördüğümde merak içerisinde okumaya başladım fakat olayı idrak edince devam edemeden geçenlerde alış veriş sonrası aldığımız fakat açıp bakmadığım takvimin yanına bir hışımla gittim desem yalan olmaz… Her ayın resimlerine tek tek bakıp, haziran ayına ait bölümdeki Eskişehirli 7. sınıf öğrencisinin yapmış oladuğu resmi görünce feci şekilde sinirlendim…
  İlk işim şikayet etmek olacak ama önce yazıyı tamamlayayım diyerek, bilgisayar başına döndüm.. ve bu yorumu yapıyorum…
  Ciddi anlamda İslami sembollerin sömürülüp, istismar edildiği bir dönemde yaşıyoruz… İçlerinde tuttukları İslam nefretini, her alanda ve güçlerinin yettiği her fırsatta yansıtmaya çalışıyorlar….
  Özdilekten yıllardır alış veriş yaparız.. Tek ve en önemli nedeniyse kurulduğundan beri mescidinin olmasıydı… Bu her şubesi için geçerli… Fakat işler sadece bir mescitle bitmiyormuş bunu anladım bu olayla… Duyarlı herkesin şikayette bulunmasını umut ediyorum..
  Böyle önemli bir olayı paylaştığınız için çok teşekkürler.. ALLAH kaleminize güç kuvvet versin.

 • Reply Adsız 2 Ocak 2015 at 13:00

  çok teşekkürler paylaşım için ben de bunu sizden önce görmüştüm ben de örtülüyüm gerçekten böyle bir davranışa çok üzüldüm ama o resmi çizen çocuğu da suçlamıyorum çünkü çocuk anne babadan ne görüyorsa onu öğreniyor.çocuk yetiştirme tarzı gerçekten çok önemli.mesela benim yedi yaşında bir kızım var kapanmak istediini söylüyor kapalılığı çok seviyor namaz kılmaya kuran öğrenmeye çalışıyor maşallah.ben de özdileği arayıp şikayetimi belirtecektim ama telefonlara cevap veren olmadı.siz arayıp şikayetinizi bildirmişsiniz Allah razı olsun herkes duyarlı olmalı aslında…

 • Reply Adsız 15 Ocak 2015 at 08:23

  çarşaf giymeyeni yemiyolar

 • Reply Peçeli Kızın Günlüğü 15 Ocak 2015 at 09:01

  adsız kardeşim ciddi misiniz? biz çarşaf giymeyeni yiyorlar sanıyorduk 🙁 bilgilendirme için teşekkür ederiz.demek ki ülkemizde insanlık hala ölmemiş.

 • Reply Adsız 1 Şubat 2015 at 00:51

  Ben müslüman değilim. Ilk önce bunu belirtmek istedim. Ama muhafazakar sayılabilecek bir ailede yaşıyorum. Ablam ve annem kapalılar her ne kadar onlarla fikir bakımından çakışsak da birbirimize saygı duyuyoruz. Herneyse bu resim hakkında birkaç tespitim var. Bence burdaki çizimi islam dinine hakaret olarak algılamanız doğal ama ben neredeyse her iki kutupta da olduğumdan olaya daha objektif bakabildiğimi düşünüyorum. Farkettiyseniz parmaklıklar ardında dört bayan var. Bildiğimiz üzere o dönemde erkekler islam dininin verdiği bu izinle 4 tane kişiyle nikah kıyabiliyordu. Her ne kadar sizin muhtemelen tersini düşünmenize rağmen o dönemde kadınlara hiçbir özgürlük verilmiyordu. Siz kendi iradenizle kapandınız en azından umarım öyledir. Herkesin zorla kapatılmaya çalışan bir yönetime karşı tavrınız ne olurdu. Ya da herkesin açık olmasını isteyen bir yönetim… İşte her ne kadar etik olmasada o 7. sınıf öğrencisinin vermek istediği mesajın bu olmadığını düşünüyorum. Saygılar

 • Reply A. Kara 1 Şubat 2015 at 00:52

  Bu nasıl bir saçmalıktır. Ben nacizane açık bir bayanım ama kapanmak heleki peçeyle kendimizi ödüllendirmek nasıl cahillik görüne bilir ? Bende eskiden affına sığınarak ' cahiller bu devirde! ' derdim Rabbim affetsin sizler güzel örneksiniz Allah bize de nasip etsin 🙂

 • Cevap Bırak