Yazılarımız

Hem Peçeli Hem Blog Yazarı

28 Ekim 2013
Hem Peçeli Hem Blog Yazarı

Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun.

Bloğumuzu yayınladığımızdan bu yana tahmin etmediğimiz kadar çok olumlu tepki aldık. Bir hafta içinde 4bin ziyaretçimiz oldu. Kardeşlerimiz yorumlarıyla ve yazılarıyla desteklerini hissettirdiler. Bu anlamda yapılmış bir çalışma olmadığından pek çok kardeşimiz bizim aracılığımızla seslerini duyurmak isteyip yazdıkları yazıları yolladılar.

Bunun yanında olumsuz eleştiriler de olmadı değil.. kimi kardeşimiz haklı olarak ‘bu anlattıklarınız riyaya girmez mi? Hem ne gerek var tüm bunları dillendirmeye’ şeklinde endişelerini dile getirirken kimi kardeşler de yazılarımızı çok sert ve tepkisel, yaptığımız işi amatörce bulmuş.

Öncelikle günlük ile alakalı olumlu veya olumsuz görüşlerini bizlere aktaran kardeşlere teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Dışarıda yada günlük ilişkilerimizde muhatap olduğumuz insanlarla yaşadığımız bazı olaylar bu günlük fikrini aklımıza getirdi. İnsanlar bizi gerçekten tanımıyordu. Tanıyor olsalardı bu kadar ağır eleştirilere maruz kalmazdık herhalde. ‘Aa sen bu kitabı mı okuyorsun?’ ‘Bu hatayı nasıl yaparsın’ şeklindeki tepkiler bunu gösteriyordu.

İki arkadaş kafa kafaya verdik ve böyle bir blog açmaya karar verdik. Yalnızca kendi iç dünyamızı anlatmak, eğlenceli bir yolla sesimizi duyurmak istedik. Amacımız tebliğ yapmak değil, ‘bakın biz aslında çok havalıyız’ demek hiç değil. ‘Hem peçeli hem blog yazarı’ ‘üniversite de okudum’ gibi egomuzu tatmin etme amaçlı yapmıyoruz bu işi.

Riya konusuna gelince… Daha önce de belirttik, biz peçeyi takva olarak değil; üzerimize yüklenmiş, yerine getirilmesi gereken bir sorumluluk olarak görüyoruz. İnsan görev bildiği birşeyle neden övünsün ki? Elbette ki nefsimizi temize çıkaramayız. Allah hepimizin niyetini halis kılsın.

Yazılarımızda yaşanmış veya yaşanması muhtemel olayları anlatıyoruz. Bazen abartıyoruz, bazen mizah yapıyoruz… Ama daima üslubu basit, zevkle okunacak yazılar yazmaya gayret ediyoruz. Zira ne ilim adamıyız, ne tartışmacı. Sadece blog yazarıyız.

Yazılarımızın tepkisel bulunması hususuna gelince, yaşadığımız yüzyılda Müslüman olmamız da dahil namaz kılmamız, camiye gitmemiz, başörtü takmamız… Hepsi, bunların aksini yapanlara karşı tepkisel değil midir? Yapılma amaçları tepki göstermek olmasa da sonuçta bu eylemlerin hepsi tepkiseldir.

Son olarak, biz herkesin her alanda profesyonelleştiği bir çağda hiçbir zaman profesyonelliği amaçlamadık. Ne kadar amatörsek, o kadar samimiyiz dedik. Aksini düşünmüş olsak en baştan blog değil site açardık.
Tüm bu açıklamalardan sonra, ilk başlarda maile gelen yazıları fazla eleme ve düzeltme yapmadan yayınlamayı düşünüyorduk. Fakat bloğa yönelen bazı haklı eleştiriler neticesinde gelen yazılar konusunda daha seçici olmaya karar verdik. Son iki günde çok samimi yazılar geldi fakat bloğun tarzına uymadığı için reddetmek zorunda kaldık. Kardeşlerimizden bize kırılmamalarını rica ediyoruz.

Yazı kriterlerini düzenlenmiş haliyle iletişim bölümünde açıklayacağız inşallah. Yazılarınızı ve olumlu/olumsuz eleştirilerinizi bekliyoruz. Selam ile..

Günlük Ekibi

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yorum (1)

  • Reply Adsız 26 Kasım 2013 at 20:06

    S.a Ben blogu kesfedelı birkaç gün oldu ama yazılarınızı çok beğendim, bir cırpıda okudum. samimi içten buldum, aynı zamanda böyle bir blogun gerekli olduğu kanısındayım. Peçe takmayi çok isteyen biri olarak sizden güç aldım.. Lütfen size gelen olumsuz eleştirilere kulak asmayın. Şevkinizin, hevesinizın bazı insanlar tarafından kırılmasına müsaade etmeyin ablalarım! Yazı yazmaya ara vermeyin, sizden destek alanlar var bunu unutmayın. Rabbim kaleminizı kuvvetlendırsın işlerinizde sizi muvaffak kılsın inşallah.. Hadi Kolay gelsin. Selametle..

  • Cevap Bırak