Yazılarımız

Cennet Hayali

25 Ocak 2014
Cennet Hayali

Küçükken hepimizin cennet üzere kurduğu hayalleri vardır mutlaka.. O temiz ve henüz kirlenmemiş zihinlerimizde masum hayallerle yaşardık. Mesela ben cennetteki evimde salonun içinde bir park olsun aşağı kata kaydırakla geçebileyim isterdim. Pastadan evler, çikolatadan yataklar, daha neler neler…  Motosiklet sürerken hayal ederdim kendimi. Birde mahallemizdeki erkek çocuklarıyla cennette rahat oynayabileceğim için sevinirdim  🙂 Biraz daha büyüyünce annemin “boş işlerle uğraşma!” veya “boş boş durma bir şeyler yap!” ikazları sonucu en büyük cennet hayalim oraya gidince boş boş oturabilmek oldu 🙂

Ve artık hepimizi büyüdük. Keşke bu kirli dünyada masum kalabilmenin savaşını verebilseydik. Dünyanın şaşaası gözlerimizi açtı adeta. “Her istediğini yap, sadece kendin için yaşa!” sloganı bu düzen tarafından her gün beyinlerimize işlendi.  Daha çok gezebilmek, giyinebilmek, kariyer sahibi olabilmek için elimizden ne geliyorsa yaptık. Bu dünya karşılığında dinimizi satma pahasına olsa bile… Hiç bir isteğimizi cennete saklayamadık. Cenneti dünyada aradık, dünyayı cennet yapmaya çalıştık. Ki bir mümin için dünyanın zindan olduğunu bilmemize rağmen.

Velhasıl cennet hayallerimizden, cennet özlemlerimizden eser dahi kalmadı.
Bu dünyada yapmak istediği şeyleri cennete ertelemeyen kişi nasıl dini için fedakarlık yapabilir? Ufak-tefek dünyalıklardan dahi vazgeçemeyen insan nasıl cennetin büyük ödüllerini almaya hak kazanır? 
Belki de bu dünyada ruhumuza verilmiş en büyük ceza cennet özleminin, cennet hayallerimizin kaybolmasıdır içimizden..

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yorum (1)

  • Reply Kendi Fikri 25 Ocak 2014 at 12:43

    Bu meşakkatli koşturma içinde sık sık aklıma gelen cennet hayalim.Yeşillikler ve Sahile sıfır büyük yumuşak bir padişah koltuğu gibi bir sedirde hiç birşey yapmadan sadece oturmak,düşünmemek,sadece izlemek.

  • Cevap Bırak